×

Oceny użytkowników

Czym są oceny użytkowników?

Oceny użytkowników to opinie o przejazdach z danym członkiem społeczności BlaBlaCar. Jeśli użytkownik został pozytywnie oceniony przez pasażerów, oznacza to, że można mu zaufać. Duża ilość pozytywnych ocen zachęci pozostałych użytkowników BlaBlaCar do podróżowania z Tobą, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zorganizować przejazd.

Wystaw ocenę już teraz!

Wymiana ocen

Możesz wymieniać oceny z użytkownikami, z którymi miałeś/-aś kontakt na BlaBlaCar.

Jeśli wystawisz ocenę jako pierwszy/-a, użytkownik, do którego się odnosi, nie będzie mógł jej wyświetlić, dopóki nie wystawi oceny Tobie. Dzięki temu nie musisz się niczego obawiać i przy wystawianiu oceny podzielić się szczerą opinią.

Użytkownik będzie mieć 14 dni na wystawienie oceny Tobie. Kiedy to zrobi lub po upływie 14 dni obie oceny zostaną opublikowane.

Kiedy inny użytkownik wystawi Ci ocenę, zostaniesz o tym powiadomiony i poproszony o wystawienie oceny dla tego użytkownika.

Kiedy to zrobisz, będziesz mieć możliwość wyświetlenia wystawionej Ci oceny. Obie oceny zostaną opublikowane na odpowiednich profilach.

1. Wskaż, czy użytkownik był kierowcą, pasażerem, czy w ogóle nie podróżowaliście wspólnie.

2. Wybierz ocenę z listy.

3. Zostaw komentarz, w którym własnymi słowami krótko opiszesz ogólne wrażenia. Czy poleciłbyś / poleciłabyś innym przejazdy z tym użytkownikiem? Przed przesłaniem oceny będziesz mieć możliwość podglądu swojej wiadomości.

Przykładowe oceny:

  • Rewelacja!  - wyjątkowe doświadczenie! Przejazd był niezwykle komfortowy, a kierowca rzetelny i godny zaufania. Wystaw tę ocenę także w przypadku, gdy kierowca — właściciel pojazdu — nie miał żadnych problemów z podwiezieniem Cię we wskazane miejsce.
  • Fajnie  - użytkownik jest godny zaufania, a podczas przejazdu można było poczuć się wygodnie i bezpiecznie.
  • W porządku  - użytkownik stawił się na czas i wszystko przebiegło pozytywnie.
  • Nic specjalnego  - Twoje wrażenia nie są najlepsze, nie polecasz przejazdów z tym użytkownikiem.
  • Odradzam  - użytkownik był nieuprzejmy, nie pojawił się w umówionym miejscu lub nie skontaktował się z Tobą.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat wystawiania ocen.

Anonimowe oceny przejazdów

Podczas wystawiania oceny kierowcy możesz anonimowo ocenić, jak radzi sobie za kierownicą. Twoja ocena nie będzie bezpośrednio widoczna dla ocenianego użytkownika — na jego profilu pojawi się tylko średnia wszystkich otrzymanych ocen. Ten dodatkowy element opisowy jest jednak bardzo użyteczny, ponieważ pomaga utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa i zaufania w społeczności BlaBlaCar.

Na co czekasz?

Jeśli podróżowałeś/-aś z BlaBlaCar, wymień się ocenami ze współtowarzyszami przejazdu. Dzięki pozytywnym ocenom zyskujesz opinię użytkownika godnego zaufania. Jeśli zdecydujesz się opowiedzieć innym o swoim doświadczeniu z danym członkiem społeczności BlaBlaCar, prawdopodobnie odwdzięczy się on tym samym — 75% członków wystawiających ocenę zostaje również ocenionych. Oceny zwiększają także Poziomy Doświadczenia, pomagając tym samym umocnić Twoją reputację zaufanego użytkownika!

Wystaw ocenę już teraz!