×

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak określane są ceny przejazdów i jak się płaci?

Opłata za przejazd jest określana przez kierowcę. Nie podlega ona negocjacjom i jest taka sama dla wszystkich pasażerów.

Cena przejazdu ustalana jest przez kierowcę na podstawie ceny sugerowanej, która jest kalkulowana przez BlaBlaCar w oparciu o faktyczne koszty przejazdu ponoszone przez kierowców. Kierowca ma możliwość – w ramach rozsądku - zmiany ceny sugerowanej np. w zależności od oferowanego komfortu podróży lub tego, czy oferuje przejazd także na trasie powrotnej. Cena nie może jednak przekraczać maximum ustalonego przez BlaBlaCar. Maximum ustalane jest po to, aby koszty przejazdu były dzielone sprawiedliwie oraz żeby kierowca nie osiągał nieuzasadnionego zarobku.

Generalna zasada jest taka, że cena za przejazd dla jednego pasażera jest równa 1/3 kosztów paliwa ponoszonych przez kierowcę. Jeśli kierowca zabierze ze sobą 3 pasażerów, opłaty od nich pokryją mu całość kosztów paliwa poniesionych na dany przejazd.

Pasażer płaci kierowcy gotówką, w samochodzie, podczas wspólnego przejazdu. Dobrym zwyczajem jest zapłacenie na początku podróży.

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Kontakt z Zespołem Wsparcia